Menu
2020-07-09

CRBR - Rejestr Beneficjentów - przypomnienie o terminie

Informujemy, iż zbliża się termin końcowy zgłaszania danych do Centralnego Rejestru Beneficjentów Rzeczywistych. Termin upływa w poniedziałek, 13 lipca 2020 roku.

Obowiązek zgłoszenia danych w rejestrze dotyczy wszystkich spółek wpisanych do KRS z wyjątkiem spółek partnerskich. Wpisu do rejestru mogą dokonać wyłącznie członkowie zarządu lub wspólnicy reprezentujący spółkę, zgodnie z zasadami reprezentacji w danej spółce. Zgłoszenia nie można dokonać za pośrednictwem pełnomocnika, także Eproco nie może wykonać tego obowiązku w imieniu swoich klientów.

Przypominamy jednocześnie, o obowiązku aktualizacji danych zgłoszonych w rejestrze w przypadku ich zmiany w terminie 7 dni od daty wystąpienia zmiany.

W przypadku zarejestrowania nowej spółki po 13 października 2019 roku, wpisu do rejestru należy dokonać w terminie 7 dni od daty rejestracji spółki.

Kary związane z niedochowaniem powyższych obowiązków mogą wynieść do 1 mln zł.

Zapytaj o najlepszą ofertę dla Twojej firmy

Wypełnij prosty formularz kontaktowy, dzięki któremu nasze biuro rachunkowe lub kancelaria prawna przygotuje ofertę dla Twojej firmy lub pomoże rozwiązać Twój problem. Wypełnienie formularza zajmie Ci tylko 2 minuty.

Formularz ofertowy
T_PRODUCT_GO_TO_CART